Zvyky a konvencie

Dnešný svet akoby sa riadil pravidlom, že „normálny človek“ je štíhly, oblečený tak, ako píšu najnovšie módne trendy a akákoľvek odchýlka je nanajvýš neprípustná. Na ľudí pri tele sa pozeráme cez prsty, o to viac, ak ide o ženu, ktorá sa trošku výstrednejšie oblečie, odhalí nohy či výstrih a nedajbože sa tvári, že je so sebou spokojná.

Povedzme si pravdu, celá spoločnosť sa riadi nepísaným pravidlom a normami, podľa ktorých by sa všetci mali riadiť. A kto sa vymyká normálu, je odkázaný na odsudzovanie a posudzovanie okolia. Ľudia, ktorí majú problém s váhou často kvôli odsudzovaniu okolia trpia a prepadávajú depresiám, čo poznačuje kvalitu ich života.  Často sa to týka hlavne mladých dievčat a žien, ktoré sa hanbia za svoj výzor, majú nízke sebavedomie a nevedia sa presadiť. Nemusí to tak ale byť vždy.
 
Šťastná moletka
Verte alebo nie, na svete existujú ženy, ktoré sa radia do kategórie „šťastná moletka“. Tieto ženy sú na svoje kilá a kypré ženské tvary dokonca hrdé. Tvrdia, že to nie ony majú problém, ale okolie a spoločnosť má problém, keď sa nevie vysporiadať s tým, ako ony vyzerajú. Spoločnosť a väčšinu ľudí totiž irituje to, keď vidia, že človek dokáže byť šťastný a spokojný sám so sebou. Veľa žien totiž nedokáže byť spokojných so svojou postavou a s tým ako vyzerajú, aj napriek štíhlosti a bezchybným krivkám.
 
V čom je tajomstvo?
Nie je za tým žiadna záhada ani čaro. Ide len o kúzlo  a silu osobnosti každého človeka, ktorý dokáže prijať seba samého takého, aký je. Ak je človek spokojný sám so sebou a dokáže si povedať, že sa má rád, nepozerá sa na seba kriticky a neprekážajú mu ani odsudzujúce pohľady a nepríjemné poznámky okolia.

V tom je tajomstvo šťastia žien, ktoré aj napriek tomu, že nevyzerajú ako z katalógu, sú sebavedomé a šíria okolo seba pozitívnu energiu. Každá žena by si mala vážiť samú seba, pretože tak, ako sa vníma ona sama, vníma ju i okolie. Tajomstvo úspechu a krásy si každá musí každá nájsť a odhaliť vo svojom vnútri.