Nová forma osvetlenia na trhu, alebo viditeľná zmena v osvetlení

Všetko v našom živote sa mení. Prechádzame rôznymi zmenami. Tak isto ako ostatné veci aj osvetlenie si prešlo rôznymi zmenami. Od čias halogénových žiaroviek sa osvetlenie dostatočne zmenilo. Túto zmenu máme možnosť pocítiť každý deň pri rozsvietení svetla.

zásuvkla

Je to určite viditeľná zmena v našom osvetlení. Určite sú šetrnejšie ku životnému prostrediu a navyše šetria aj energiu. Možno si to nevieme úplne predstaviť koľko energie nám ročne ušetria. Skúste si to odsledovať vo vašich výdavkoch a uvidíte akými zmenami prešlo osvetlenie.

V posledných rokoch si získali obľubu aj LED žiarovky. Sú taktiež charakteristické práve šetrením energie. Ak teda opustíte miestnosť len na malú chvíľu nie je potrebné ich zhasínať. Práve naopak. Sú stvorené na to aby sa nimi svietilo dlhý čas. Teda neustále rozsvietenie a zhasínanie nie je nutné. Prinášajú taktiež novú formu osvetlenia, ktorá tu predtým nebola.

žárovky

Viete v čom konkrétne sa žiarovky najviac zmenili? Vo vnútri žiarovky už nie je vlákno s knôtom. Práve to spôsobovalo nadmerný odber energie. Takéto žiarovky už boli nahradené ale určite si na nich spomínate a možno mnohý z vás ich ešte aj používajú.

hodně žárovek

Rgb led pás

Čomu by som ešte chcela venovať pozornosť je rgb led pás. Mnoho z vás ani len netuší čo to môže byť. Je to pás, ktorý môžete nalepiť kdekoľvek a osvetlí to krásne vašu miestnosť. V poslednej dobe si získava veľkú obľubu! A navyše keďže už aj v názve ma „led“ to znamená, že samozrejme šetrí energiu.
Ak teda máte tu možnosť určite si vyberte práve žiarovky, ktoré šetria naše životné prostredie. Je to veľmi dobrý krok za cestou k šetrnému zaobchádzaniu k našej krajine. Ako teda môžete vidieť dnešná doba prináša množstvo typov novej formy osvetlenia. Osvetlenie si prešlo mnohými zmenami kým došlo k dnešnej podobe. Od prvej žiarovky až po dnešné rgb led pásy.